Naujienos

Pasikeitė UAB „Biocentras“ kontaktai

DĖMESIO!

Pasikeitė mūsų biuro adresas – dabar svečių ir korespondencijos laukiame adresu Šiltnamių g.29, Pagiriai, LT-14117 Vilniaus raj.. Įmonės registracijos adresas liko nepasikeitęs – V.A. Graičiūno g. 10, 02241 Vilnius.

Nauji biologinės kilmės maisto papildai žmogaus imuniteto stiprinimui ir kovai su ligomis

Nauji biologinės kilmės maisto papildai žmogaus imuniteto stiprinimui ir kovai su ligomis

UAB „Biocentras“ su partneriu UAB „Biotechnologinė platforma“ nuo 2017 m. vasario 1 d. įgyvendina Europos regioninės plėtros fondo lėšomis finansuojamą mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros projektą, kurio metu planuojama sukurti du produktus, šiuo metu neturinčius analogų pasaulio rinkose: telomerazės fermentą slopinančio ir piktybinių ląstelių augimą stabdančio preparato prototipą (ImunoM-T) ir adjuvanto, skatinančio organizmo imunizaciją antigenais ir (arba) vakcinomis, prototipą (ImunoM-A) bei vieną produktą, kuris yra naujas rinkos lygmenyje – tai preparatą, skirtą imuninės sistemos stimuliavimui bei organizmo priešinfekcinės funkcijos skatinimui (ImunoM-S). Projekto rezultatus planuojama naudoti nusilpusio žmogaus imuniteto stiprinimui, ypač kovojant su lėtinėmis, infekcinėmis  ir onkologinėmis ligomis.

Trumpas šių produktų pristatymas:

  • ImunoM-T– fermentą telomerazę slopinančio ir piktybinių ląstelių augimą stabdančio preparato prototipas. Preparato veiklioji medžiaga – skirtingo molekulinio svorio S. cerevisiae polisacharidų komplekso frakcijos, pagamintos pagal patentą WO2015159134 A1.
  • ImunoM-A– adjuvanto, skatinančio organizmo imunizaciją antigenais/vakcinomis, prototipas. Preparato veiklioji medžiaga – skirtingo dydžio S. cerevisiae polisacharidų molekulių kompleksas.
  • ImunoM-S– imuninę sistemą moduliuojančio ir priešinfekcines funkcijas skatinančio preparato prototipas. Preparato veiklioji medžiaga – skirtingo molekulinio dydžio S. cerevisiae polisacharidų komplekso frakcijos, pagamintos pagal patentą WO2015159134 A1.

Projekto pavadinimas: „Organizmo imunomoduliavimo ir piktybinių ląstelių dauginimosi stabdymo technologija, pagrįsta molekulių manipuliavimu S. cerevisiae preparatais (ImunoM)“.

Projektas finansuojamas pagal 2014 – 2020 m Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 1 prioriteto „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas“ įgyvendinimo priemonę Nr. J05-LVPA-K „Intelektas. Bendri mokslo – verslo projektai“.

Bendra projekto vertė – 724 029,14 Eur (be PVM). Projekto įgyvendinimui UAB „Biocentras“ su partneriu UAB ,,Biotechnologinė platforma“ skiria ne mažiau nei 379 738,09 Eur nuosavų lėšų. Projekto įgyvendinimui skiriama iki 344 291,05 Eur (be PVM) Europos Sąjungos lėšų.

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga – 2019 m. sausio 31 d.

Maisto papildas „Fortuna“

Maisto papildas „Fortuna“

Gaminame maisto papildus „Fortuna“.

Tai tirpių beta-gliukanų skirtingų molekulinių masių derinių tirpalas.

Grynasis produkto kiekis 900 ml (30 buteliukų po 30 ml).

Sudedamosios dalys: vanduo, mielių Saccharomyces cerevisiae tirpūs beta-gliukanai, rūgštingumą reguliuojanti medžiaga – kalio fosfatai, konservantas – kalio sorbatas. Tirpale gali būti beta-gliukanų nuosėdų.

Vartojimas: Maisto papildo vienoje pakuotėje yra 30 sunumeruotų buteliukų. Skirtinguose buteliukuose yra įvairaus molekulinio dydžio beta-gliukanų deriniai. Vartojant preparatą, rekomenduojama laikytis buteliukų skaičių sekos, t. y. pirmą vartojimo dieną išgerti tirpalą iš buteliuko, pažymėto skaičiumi 1, antrą vartojimo dieną išgerti tirpalą iš buteliuko, pažymėto skaičiumi 2 ir t.t. iki 30 dienos. Gerti po 1 buteliuką per dieną ryte prieš valgį. Prieš vartojimą rekomenduojama gerai suplakti tirpalą.

Neviršykite rekomenduojamos paros dozės. Maisto papildas neturi būti vartojamas kaip maisto pakaitalas. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas.

Beta-gliukanų grynoji masė viename 30 ml buteliuke – 60 mg.

RMV (referencinė maistinė vertė) beta-gliukanams nėra nustatyta

Lietuvoje patentuota technologija, patentas LT 6145 B)

Pasaulyje patentuota technologija, patentas WO2015159134 A1

 

Laikymo sąlygos: laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Daugiau informacijos

Informacija ir konsultacijos dėl maisto papildų:
Prof., hab. dr. Saulius Grigiškis
+370 650 35321
el.p. biocentras@biocentras.lt

UAB „Biocentras“ dalyvavo tarptautiniame gyvybės mokslų forume „Life Sciences Baltic 2016“

UAB „Biocentras“ dalyvavo tarptautiniame gyvybės mokslų forume „Life Sciences Baltic 2016“

Šių metų rugsėjo 14 – 15 dienomis UAB „Biocentras“ atstovai dalyvavo tarptautiniame gyvybės mokslų forume „Life Sciences Baltic 2016“, kurį kas dvejus metus organizuoja VšĮ „Versli Lietuva“.

Kaip teigia organizatoriai, tai didžiausias tarptautinis gyvybės mokslų forumas šiaurės Europoje ir vienintelis Baltijos šalyse, kur susitinka biotechnologijų, farmacijos ir medicinos prietaisų ekspertai iš viso pasaulio.  Šiais metais renginyje dalyvavo apie 1500 svečių iš 30 pasaulio šalių.

UAB „Biocentras“ stendas parodoje sulaukė nemažo susidomėjimo, kadangi jame pristatinėjome įmonės mokslininkų kuriamą kosmetikos gaminių liniją odos priežiūrai, kurią tikimės artimiausiu metu pateikti rinkai.

LR Ūkio viceministro vizitas

LR Ūkio viceministro vizitas

Š. m. rugsėjo 9 d. naujai įrengtose UAB „Biocentras“ mokslinių tyrimų patalpose Šiltnamių g. lankėsi LR Ūkio viceministras Marius Skarupskas ir kiti ministerijos atstovai.

Susitikimo metu svečiai buvo supažindinti su įmonės veikla bei jos perspektyvomis. Taip pat pristatytos inovatyvios laboratorijos, kurios buvo įrengtos įgyvendinant projektą „BIOCAP – Biologiškai aktyvių produktų mikrokapsuliavimo tyrimų centras“ (projektas buvo vykdomas 2012 – 2015 metais ir finansuojamas ES Regioninės plėtros fondo pagal priemonę Intelektas LT+).

Paskelbtas tarptautinis patentas

2015 m. spalio 22 d. paskelbta UAB „Biocentras“ tarptautinė patentinė paraiška „THERAPEUTICAL β-GLUCAN COMPOSITION, MODULATING HUMAN IMMUNE SYSTEM AND INITIATING THE BREAKDOWN OF CANCEROUS CELLS“, publikacijos Nr.WO/2015/159134 (Išradėjai: Saulius Grigiškis, Artur Javmen, Mykolas Mauricas, Vilma Čipinytė, Darius Kačanauskas, Fortūnatas Grygas, Julius Vaitoška).

Platesnę informaciją apie šį patentą galite gauti puslapyje https://patentscope.wipo.int/search/en/detail.jsf?docId=WO2015159134 arba rašykite mums į biocentras@biocentras.lt

UAB „Biocentras“ – tarp projekto „Gazelė – 2015“ nominantų!

UAB „Biocentras“ – tarp projekto „Gazelė – 2015“ nominantų!

Š. m. sausio 29 d. vyko  „Verslo žinių“ organizuojamas projekto „Gazelė“ finalinis renginys, kuriame dalyvavo UAB „Biocentras“ direktorius prof. dr. Saulius Grigiškis. Šiame renginyje buvo paskelbta sparčiausiai augusi Lietuvos įmonė (UAB „Agrosfera“), o UAB „Biocentras“ pateko tarp projekto nominantų.

Konkurse „Gazelė 2015” dalyvavo per 4.000 įmonių arba trečdaliu daugiau nei ankstesniais metais. Iš jų prekybos įmonių yra 37% (per metus sumažėjo 7%), apdirbamosios gamybos įmonių – 17% arba 1% daugiau. Transporto įmonių yra 12% arba 2% mažiau nei ankstesniame konkurse, o štai statybos įmonių yra 11% arba 3% daugiau.

Tarp nominantų yra 41% įmonių iš Vilniaus apskrities, 24% – Kauno, 11% – Klaipėdos.

Plačiau: http://vz.lt/smulkusis-verslas/2016/01/29/gazele-2015-laimetoja-sio-sektoriaus-bendrove-apdovanota-dar-nebuvo#ixzz3yuumesxW

Verslo ir mokslo partnerystės lyderis – „Biocentras“ (Straipsnis iš „Verslo žinių“ laikraščio, 2015-09-09, autorė Greta Jankaitytė)

Verslo ir mokslo partnerystės lyderis – „Biocentras“ (Straipsnis iš „Verslo žinių“ laikraščio, 2015-09-09, autorė Greta Jankaitytė)

Jau penktus metus vykstantį konkursą „Verslo ir mokslo partnerystė 2015” šiemet laimėjo mokslinė ir gamybinė UAB „Biocentras“ kartu su Inovatyvios medicinos centru.

Apdovanojimą verslo ir mokslo tandemas gavo už sukurtą maisto papildą, kurio veiklioji medžiaga stiprina imunitetą.

„Biocentro“ direktoriui Sauliui Grigiškiui ir Inovatyvios medicinos centro mokslininkui Mykolui Mauricui forumo „Innovation Drift“ metu apdovanojimą įteikė premjeras Algirdas Butkevičius ir ūkio ministras Evaldas Gustas.

Ponas Grigiškis džiaugėsi, kad „Biocentras“ gavo pirmąjį apdovanojimą Lietuvoje.

„Tai mūsų pirmas apdovanojimas Lietuvoje, – sakė p. Grigiškis. – Toks įvertinamas labai aukštas.“

Technologija, už kurią „Biocentras“ gavo apdovanojimą, stimuliuoja žmogaus organizmo imuninę sistemą ir inicijuoja vėžio ląstelių ardymo procesus. Kol kas šis preparatas registruotas kaip maisto papildas, o šiuo metu renkami duomenys ir informacija, kad jis būtų registruotas kaip vaistinis preparatas.

VŽ rašė, kad „Biocentras“, prieš trejetą metų pateko į inovatyviausių Europos biotechnologijų bendrovių penketuką,o šiemet patentavo 4 naujas technologijas. Taip pat bendrovė rudenį Vilniaus rajone atidaro inovatyvios medicinos ir mokslo centrą su naujomis laboratorijomis bei gamybos baze.

Plačiau: http://vz.lt/vadyba/inovacijos/2015/09/03/verslo-ir-mokslo-partnerysteslyderis–biocentras#ixzz3odHfe5zg

UAB „BIOCENTRAS“ IŠRINKTAS ATSTOVAUTI LIETUVĄ EUROPOS KONKURENCINGIAUSIO VERSLO APDOVANOJIMŲ KONKURSE 2015 -2016 METAIS

UAB „BIOCENTRAS“ IŠRINKTAS ATSTOVAUTI LIETUVĄ EUROPOS KONKURENCINGIAUSIO VERSLO APDOVANOJIMŲ KONKURSE 2015 -2016 METAIS

„European Business Awards“, remiami RSM (www.businessawardseurope.com), paskelbė, kad UAB „Biocentras“ išrinktas atstovauti Lietuvą prestižinėje 2015 – 2016 metų apdovanojimų programoje.

UAB „Biocentras“ nugalėjo stiprius konkurentus ir buvo išrinktas kaip vienas iš 16 šalies atstovų ir dabar konkuruos dėl garbingo Ruban d’Honneur titulo kitame konkurso raunde. Finalinio raundo apdovanojimų laimėtojai bus paskelbti 2016 m. vasario 9 dieną.

„European Business Awards“ konkursai vyksta nuo 2007 metų. Šio konkurso pagrindinis tikslas yra skatinti stipresnės ir sėkmingesnės verslo bendruomenės plėtrą Europoje. Taip pat šiuo konkursu siekiama:

  • Atkreipti dėmesį į geriausias įmones ir jų veiklą;
  • Sudaryti sąlygas visų dydžių ir visų pramonės šakų kompanijoms palyginti save su kitais ir mokytis iš geriausių;

Konkurso metu renkamos konkurencingiausios  įmones Europoje pagal jų sugebėjimus pademonstruoti tris pagrindinius apdovanojimų principus: komercinę sėkmę atitinkamoje rinkoje ar sektoriuje, inovatyvumą bei verslo etiką. 2014 metais šiame konkurse dalyvavo daugiau nei 24 000 organizacijų iš daugiau nei 33 šalių. Bendra dalyvių apyvarta viršijo 1 trilijoną eurų, o bendras darbuotojų skaičius buvo didesnis, nei 2700.

Naujai patentuotos technologijos

Naujai patentuotos technologijos

Šiais metais galime pasidžiaugti, kad oficialiai buvo patvirtintos mūsų patentinės paraiškos. UAB „Biocentras“ sėkmingai sukūrė net 4-ias naujas technologijas ir jas patentavo:

  1. Fermentų kompleksų išskyrimas iš Steptomyces gougerotii 101, daugiafermentinių biopreparatų ruošimas bei taikymas. Patento nr. 6177.
  2. Terapinė ß-gliukanų kompozicija, moduliuojanti žmogaus imuninę sistemą ir inicijuojanti vėžinių ląstelių ardymą. Patento nr. 6145.
  3. Kompleksinis aplinkos valymo nuo naftos teršalų būdas. Patento nr. 6162.
  4. Sėklinių grūdų ir sėklų apdorojimo būdas. Patento nr. 6142.

Platesnę informaciją apie patentus galite gauti puslapyje http://www.vpb.lt/ arba rašykite mums į biocentras@biocentras.lt.